ČASTÉ DOTAZY

Odolnost cementových stěrek Ecobeton je vysoká. Jedná se o polymer-cementovou bázi, která se vyznačuje nejen vysokou odolností, ale i neuvěřitelnou přilnavostí. Stěrky je možné použít nejen v obytné oblasti, ale i v oblasti průmyslové. Stěrky je možné použít také v místech namáhaných vodou jako jsou sprchové kouty nebo bazény. Pevnost v tlaku stěrek je > 45 MPa.

Díky speciální receptuře lze stěrku aplikovat nejen na cementové podklady, ale například i na povrchy jako je sádrokarton, omítka, dřevo, lamino, kov. Vždy je nutné aby byl povrch zdrsněný. Nevhodný podklad jsou obecně plasty.  

Pokud dojde k mechanickému poškození povrchu stěrky, vždy záleží na konkrétním charakteru poškození. Obecně platí, že přírodní odstíny se dají opravit snáze jen lokálně v místě poškození. Opravená místa se ale mohou nepatrně odlišovat. Vždy záleží na zručnosti aplikátora, který opravu provádí.

Jsme výhradním dodavatelem produktů Ecobeton na český a slovenský trh. Na rozdíl od většiny konkurenčních společností nabízíme i prodej koncovým zákazníkům. Aplikace stěrek je kreativní, dekorativní činnost, proto je určena spíše lidem s určitou zručností a citem. Prostřednictvím instruktážních videí Vám poskytujeme naše know-how, které Vám dokáže poskytnout ucelený návod k úspěšné aplikaci. Pokud je dodržen systém, je možné si úspěšně aplikovat stěrku svépomocí.

Ano, stěrku je možné použít ve sprchovém koutě. Mnoho konkurenčních firem nedoporučují tuto aplikaci, bohužel to svědčí pouze o jejich nekvalifikovaností a nodostatečnému systému, který používají. Obecně lze říci, že ve sprchových koutech není vhodné použití epoxidových stěrek. Náš system je založen na polymer-cementových stěrkách se specifickými příměsi, které umožňují použití nejen ve sprchových koutech, ale dokonce i v bazénech. Významná složka v celém systému jsou sealery (impregnace). Nepoužíváme žádné "laky", které působí nepřirozeným dojmem, používáme kvalitní sealery od amerického výrobce určené k povrchovým úpravám betonových ploch. Pro více informací o detailní skladbě ve sprchovém koutě nás kontaktujte na: info@izolace-ecobeton.cz

Ano je to možné. Jo ovšem nutné dodržet systém aplikace, především kvylitní penetraci. Pro více informací nás kontaktujte na: info@izolace-ecobeton.cz

Celková tloušťka aplikace se pohybuje kolem 2-3mm. Obecně lze uvažovat, že každá vrstva stěrky představuje cca 1 mm vrstvu.

Cena realizace je odvislá od mnoha faktorů (velikost plochy, členěnitost povrchu, zvolený dekor, lokalita aplikace, příprava podkladu, atd.). Každá poptávka se kalkuluje individuálně. Obecně lze říci, že cena kompletní realizace začíná na 1100,- Kč bez DPH za m2. Horní cenová hranice se pohybuje kolem 4000,- Kč bez DPH za m2 (malé plochy). Cena materiálu se pohybuje kolem 450,- Kč bez DPH za m2 při normální skladbě (2 vrstvy stěrky MicroBond + 2-3 vrstvy impregnace).

Stěrky lze probarvovat do šikoré škály barevných tonů. K probarvování používáme kvalitní italské minerální pigmenty na bázi oxidů železa. Tyto pigmenty se vyznačují výbornou vydatností a barevnou stálostí. Pomocí vzorníku a mobilní aplikace (ios nebo android) lze získat recepturu pro požadovaný odstín. Pro více informací nás kontaktujte na: info@izolace-ecobeton.cz

Již z názvu společnosti Ecobeton vyplývá respekt k životnímu prostředí. Finální impregnace G. G. Sealer je nejen odolná, ale i použitelná ve styku s potravinami, proto se používá nejen na impregnaci kuchyňských linek. Zároveň neobsahuje žádné těkavé organické látky a je téměř bez zápachu.

Ano stěrky je možné použít na podlaze s podlahovým vytápěním.

Proces realizace se skladá z několika pracovních kroků s určitými technologickými přestávkami. Obecně lze říci, že na každou vrstvu stěrky je třeba 24 hod. Impregnování je časově náročné 1-2. Dále je nutné počítat s přípravou podkladu a případným broušením či patinováním. Rámcově časová náročnost realizace je cca 2-5 dní.

Stěrky lze udržovat klasickým způsobem. Doporučujeme použití přípravku Ecobeton Steinfix 60, který je určen na běžnou údržbu stěrek.

Záleží na vytíženosti povrchu. Na frekventovaných podlahách je ideální finální impregnaci po 3-5 letech obnovit.

Určitě doporučujeme podklad penetrovat. Sjednocení savosti má zásadní dopad na rovnoměrné proschnutí vrstvy, což vede k výrazné eliminaci vzniku různých problémů během aplikace.

SLEDUJTE NÁS