REALIZACE FIRMOU

v případě, že si chcete nechat stěrku zhotovit firmou

REALIZACE SVÉPOMOCÍ

v případě, že si chcete stěrku zhotovit svépomocí

REALIZACE FIRMOU


Pokud máte zájem o realizaci dekorativní stěrky Microbond prostřednictvím námi proškolené realizační firmy, vyplňte následující formulář. Na jeho základě Vám vypracujeme cenovou nabídku na míru. Pracujeme po celé ČR. Do formuláře prosím uveďte co nejpodrobnější informace o Vaší poptávce. Především jde o odpovědi na následující otázky:

1) o jakou se jedná plochu (podlaha, stěna, schody)

2) jaký je stávající podklad
3) počet m2
4) jaký máte požadavek na dekor (probarvená nebo stěrka imitující beton)
5) v ideálním případě nám připojte odkaz na fotografii současného stavu
6) lokalita realizace

 

REALIZACE SVÉPOMOCÍ

Jsme výhradním distributorem společnosti Ecobeton Europe S.r.l. pro ČR a SR. Kromě kompletních realizací dekorativních stěrek, umožňujeme i prodej materiálu koncovým zákazníkům, kterým poskytujeme kompletní know-how pro aplikaci. Pomocí informací uvedených na této stránce společně s instruktážními videi je možné si stěrku zhotovit svépomocí.


Jak začít naleznete níže na této stránce.


 POTŘEBNÝ MATERIÁL

pro vytvoření základního "betonového" dekoru - uvedený materiál je určen pro plochu cca 15 m2

01

Microbond šedý - 25kg

dekorativní cementová stěrka

Dekorativní cementová stěrka na bázi jemné cementové směsi, která umožňuje hladké, rovnoměrné nanášení v tenkých vrstvách. Je vhodná pro použití v interiéru i exteriéru na horizontálních i vertikálních površích.

02

Steinfix Plus - 1l

transparentní základní sealer

Steinfix Plus je lesklý, nežloutnoucí, pronikající akryl/epoxy sealer sloužící k vytvoření ochranného štítu betonových povrchů a Ecobeton povrchových úprav. Vyznačuje se jednoduchou aplikací, která zachovává barevnost podkladu.

03

Gi. Gi. Sealer - malá sada

matný odolný sealer

Gi. Gi. Sealer je vysoce odolný sealer s dlouhou životností. Neobsahuje VOC a je téměř bez zápachu. Je extrémně odolný a může být použit v oblastech těžkého provozu. Je 100%ně stabilní vůči UV záření. 

04

Příslušenství

benátské hladítko, snappy, postřikovač

K aplikaci budete potřebovat ideálně benátské hladítko, rozprašovač, a aplikátor sealeru Snappy nebo větší Smoother.OBECNÝ POSTUP APLIKACE

PŘÍPRAVA PODKLADU


Příprava podkladu je nejzásdnější část celé aplikace. Kvalita stěrky je dána kvalitou podkladu. Stěrka by měla být aplikována na soudržný a pevný podklad. MicroBond lze aplikovat na běžné stavební materiály jako je beton, omítka, sádrokarton, flexilepidlo, OSB desky, dřevo, lamino, anhydrit, dlažba, plech či kov. Povrch kde bude aplikovaná stěrka musí být čistý, zbaven prachu, nečistot a mastnoty a ideálně zapenetrovaný.

Pokud se v podkladu vyskytují drobné stabilní trhliny a praskliny, je možné je zapravit stěrkou Ercole. U nestabilních trhlin, které vznikly pohybem konstrukce, odstraňte příčiny, prořízněte trhlinu bruskou do písmene "v", vyplňte stěrkou Ercole a překryjte alkáliím odolnou síťkou (perlinkou) a zapravte.

Zvláštní pozornst představují anhydridové podlahy, kde je nutná speciální penetrace povrchu. Pro více informací nás kontaktujte zde: info@izolace-ecobeton.cz

Vždy dbejte aby byl povrch dokonale připravený před aplikací. Jakékoliv opravy poruch ve stěrkách, které vznikly v důsledku špatné přípravy podkladu představují náklady, které jsou několika násobně vyšší, než náklady na kvalitní přípravu podkladu.  

MÍCHÁNÍ SMĚSI

Stěrka MicroBond je dodávána v suchém stavu a před použitím je nutné ji smíchat s vodou. Míchání stěrky Microbond je poměrně variabilní. Do 25kg kbelíku stěrky MicroBond lze přidat 4-8 litrů vody v závislosti na požadované konzistenci.

- na podlahy používejte 6-8 litrů vody na 25 kg stěrky
- na stěny používejte 4-6 litrů vody na 25 kg stěrky

Míchání provádějte elektrickým míchadlem, menší množství stěrky lze rozmíchat i ručně. Po rozmíchání stěrky ihned opláchněte míchadlo - MicroBond má neobyčejnou přilnavost a mohlo by dojít ke znehodnocení nástrojů. Stěrku vždy aplikujte na vodou zvlhčený podklad!

APLIKACE STĚRKY


Stěrku aplikujte vvždy na zvlhčený podklad, a to z důvodu zajištění kvalitní přilnavosti a také z důvodu aby stěrka přiliš rychle nevysychala a dobře se zpracovávala. Základní systém je tvořen ze dvou vrstev stěrky MicroBond, ale optimální skladba stěrek se liší v závislosti místa použití: 

Dekorativní stěny - 1-2 vrstvy stěrky Microbond
Nábytek, kuchyňské linky, koupelny - 2 vrstvy stěrky Microbond
Podlahy - 1 vrstva stěrky Ercole, + 1-2 vrstvy stěrky MicroBond.

Technologická pauza mezi jednotlivými vrstvami stěrek je zpravidla 24 hodin.

Na zvlhlčenou podkladní vrstvu (Ercole, beton, SDK, flexi lepidlo, omítku, anhydrit s adhezním můstkem, dřevo, kov) naneste nerezových hladítkem nebo stěrkou Squeegee první vrstvu rozmíchané směsi MicroBond. Při aplikaci u sebe vždy mějte postřikovač s vodou. Před každou novou vrstvou si vlčete podklad. Voda se vám také může hodit při samotné aplikaci pro dodatečné vlhčení stěrky.

GLETOVÁNÍ & BROUŠENÍ & PATINACE

K dosažení hladkého a rovnoměrného povrchu s lehkými barevnými niancemi lze povrch mezi každou vrstvou zbrousit nebo tzv. gletovat.

K broušení doporučujeme použít standardní jednolůžkové brusné disky, brusný papír nebo brusné stroje se smirkovými brusnými kotouči.

Námi preferovanou metodou je gletování, díky kterému se vyhnete mechanicky náročnějšímu postupu a velkému množství vzniklého prachu. Po cca 40 minutách od aplikace je stěrka na dotek pevná, ale není ještě zcela vytvrdlá. V tento okamžik zvlčete povrch a nerezových hladítkem jej uhlazujte do hladka. Z ještě poměrně "čerstvého" povrchu se bude uvolňovat světlý cementový šlém, který zahladíte do pórů stěrky. Výsledný povrch tak bude hladší a mírně barevně tónovaný. (viz video níže)

IMPREGNACE

Po dokonalém vyschnutí finální (obvyklé druhé) vrstvy stěrky MicroBond přejděte k poslednímu kroku. V závislosti na Vašich požadavcích na odolnost a vzhled (lesk či mat) si vyberte z našich impregnačních přípravků. Jedná se o transparentní ošetření stěrky, které ji zajistí vyšší odolnost vůči mechanickému a chemickému poškození a dodá ji plně ovymatelnou funkci.

Pro plně zaimpregnovaný povrch je obvykle zapotřebí dvou až čtyř vrstev impregnace. Každou vrstvu nanášjte na čistý a suchý povrch aplikátorem Snappy.

Doporučujeme vždy jako první vrstvu impregnace použít sealer Steinfix Plus, který zafixuje barevnost podkladu a eliminuje lidské chyby v následné aplikaci dvousložkového odolného Gi. Gi. Sealeru. Sealery je optimální aplikovat postřikovačem a aplikátorem sealeru Snappy nebo Smoother.

Tab heading 6

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque quis quam in risus pulvinar ultrices eget non sem. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae proin accumsan odio.

TVORBA IMITACE POHLEDOVÉHO BETONU

Ve videu je znázorněn jednoduchý postup pro získání vzhledu imitace betonu pomocí šedé stěrky MicroBond.

ČASOVÁ OSA APLIKACE

Celková doba aplikace se pohybuje v rozmezí 2-6 dní v závislosti na postupu a složitosti skladby a realizace.

ZAČÁTEK 
 • 4 - 72 hod (včetně technologických pauz)

  1. Příprava podkladu

  Příprava podkladu je nejzásadnější část celé aplikace. Kvalita podkladu vždy určuje kvalitu stěrky. Podklad musí být vyrovnaný, soudržný, zbaven nečistot, prachu a mastnoty. Povrch by měl být ideálně zdrsněný a zapenetrovaný. Ideaální podklad je lepidlo s perlinkou, zapenetrovaný sádrokarton nebo omítka.

 • 24 - 72 hod (včetně technologických pauz)

  2. Aplikace stěrek (1-3 vrstvy) 

  Na připravený podklad je možné aplikovat stěrku Microbond. Aplikace probíhá vždy na zvlhčený podklad. Základní systém se skládá ze dvou vrstev stěrky Microbond. U dekorativních stěn mnohdy stačí aplikovat pouze 1 vrstvu, u podlah doporučujeme aplikovat nejdříve stěrku Ercole a následně 1-2 vrstvy stěrky Microbond.

 • 6 - 12 hod (včetně technologických pauz)

  3. Opracování povrchu

  Povrch je možné během aplikace tzv. gletovat  - to znamená vyhladit. Tuto techniku doporučujeme pokud  je záměrem vytvoření imitace betonu. Další možnost je po vytvrdnutí  povrch přebrousit bruskou (rotační podlahovou se smirkovými koutouči, vibrační bruskou, nebo na malých plochách ručně. Smirky používáme standardně o zrnitosti 80-120.

 • 6 - 12 hod (včetně technologických pauz)

  4. Případná patinace

  Pokud je třeba získat výraznější, šmouhatý dekor, je možné použít patinaci, kdy se pigment rozmíchaný ve vodě naaplikuje na vytvrdlou stěrku např. technikou suchého štětce nebo za pomocí houbičky či mikrovláknové utěrky.

 • 6 - 52 hod (včetně technologických pauz)

  5. Aplikace sealerů (2-4 vrstvy)

  Aplikace sealerů (impregnací) umožní bezproblémové použití  stěrky v interiéru i exteriéru. Úroveň zaimpregnování volíme podle místa, kde je stěrka aplikována. Na dekorativních stěnách není použití impregnace bezpodmínečně nutné. Naopak v kuchyních a koupelnách je nutné povrch kvalitně zaimpregnovat. Vždy používejte jako první vrstvu sealer Steinfix Plus, který zafixuje barvu stěrky. Následně použijte 1-3 vrstvy Gi. Gi. Sealeru.  Na podlahy doporučujeme alespoň 2 vrstvy, v kuchyních a koupelnách 3 vrstvy Gi. Gi. Sealeru.

KONEC

STÁHNOUT

TECHNICKÁ DOKUMENTACE 

KOMPLETNÍ PORTFOLIO PRODUKTŮ

Degreaser

ekologický čistič betonu

Pavishield

permanentní ochrana betonu

Bonding Agent

příměs do betonů

Bond-Kote Structural

Opravná stěrka

Ercole

Opravná tenkovrstvá stěrka

Microbond

dekorativní cementová stěrka

Fluocem Light

fluorescenční stěrka

Ercole Ecoactive

fotokatalytická stěrka

Steinfix Plus

základní transparentní sealer

Gi. Gi. Sealer

matný odolný sealer

Supra Seal

lesklý odolný sealer

Pigmenty

minerální pigmenty

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Squeegee

stěrka pro aplikaci na podlahách

Hladítko

oválné hladítko

Rozprašovač

pro zvlhčení povrchu

T-BAR

pro aplikaci sealerů na podlahách

Snappy, Smoother

pro aplikaci sealerů na menších plochách

Vzorník

barevných tónů

SLEDUJTE NÁS