Nejkvalitnější způsob aplikace silikonu

Na internetu najdete spoustu návodů, které vám krok za krokem vysvětlí, jak správně aplikovat silikon. Může to vypadat jako snadná činnost, ale i při tak zdánlivě jednoduchém úkonu jako je nanášení silikonu se můžeme setkat s určitými komplikacemi.

Mnoho domácích kutilů i odborníků si při práci se silikonem pomáhá roztokem s přídavkem jaru nebo mýdla. Z naší praxe však víme, že tento způsob nemusí být vždy nejlepší. Pokud roztok nastříkáte předtím, než silikon vyhladíte, může se stát, že roztok pronikne pod silikon a zasáhne kontakt s obkladem nebo betonovou stěrkou. To může vést k tomu, že silikon nebude na těchto plochách držet tak, jak by měl.

Proto doporučujeme používat jiné metody pro dosažení hladkého a pevného spoje, které zaručí, že váš silikon přilne správně a vydrží tak dlouho, jak je potřeba. A pokud máte nějaké pochybnosti, neváhejte se obrátit na odborníky nebo vyhledat další informace, abyste dosáhli nejlepšího možného výsledku. Pamatujte, že správná aplikace silikonu je klíčem k dlouhodobé spokojenosti a funkčnosti.

Jak tedy správně „silikonovat„?

Použijte speciální silikonové špachtle a nepoužívejte jarovou vodu. Tato pomůcka za pár desítek korun Vám zkvalitní práci a zlepší funkčnost silikonu. Špachtle jsou dostupné v našem eshopu zde nebo je lze zakoupit v každém větším hobby marketu.

Tip na závěr: Pro lepší přilnavost použijte před aplikací speciální penetraci pod silikonové těsnící tmely. Místo silikonu používejte na kritických místech polyuretanový tmel. A v případě hlubokých spár používejte těsnící šňůru.

Jak správně aplikovat silikon zjistíte v tomto německém videu zde:

nebo komplexněji vysvětleno v tomto anglickém videu: