BETONOVÁ STĚRKA – KOMBINACE DVOU TÓNŮ

betonová stěrka - kombinace dvou tónů

Jedná se o techniku, která je preferovaná pro vytváření imitace pohledového betonu s výraznějšími nuancemi. Princip této techniky je v tom, že se do sebe během realizace zakomponovávají dva odstíny stěrky Microbond. Například tmavší odstín může být tvoře přírodně šedým Microbondem a světlejší odstín může tvořit směs šedého a bílého Microbondu např. v poměru 1:1.

Samotná aplikace může mít dva scénáře

1) Postupná aplikace

Nejdříve se aplikuje jeden odstín celoplošně a po zavadnutí se aplikuje druhý odstín buď celoplošně nebo lokálně a následně se vzájemně propojuje formou gletování do podkladní vrstvy. Výsledný vzhled určuje mimo jiné i doba jak dlouho bude podkladová vrstva zavadat. Čím kratší dobu bude podkladní vrstva zavadat, tím více jednotný dekor vytvoříte. Na následující fotografii je aplikace prováděná touto technikou.

betonová stěrka - kombinace dvou tónů

Realizace: spolupráce www.qualibau.com a www.spolia.net

 
 

2) Aplikace v jednom pracovním kroku

Dva tóny stěrky lze vzájemně propojit i v jednom pracovním kroku, kdy se střídavě nanesou oba odstíny na plochu a následně propojí a zagletují pomocí hladítek. Výsledek může následně vypadat tak jako na následujících fotografiích.

 

 
betonová stěrka - kombinace dvou tónů

Realizace: www.qualibau.com

 
 
betonová stěrka - kombinace dvou tónů

Realizace: www.ecobeton-czech.com

 

Další využití této techniky

Tuto techniku lze použít i při aplikaci probarvených stěrek.

Video Tutorial