ČASTÉ DOTAZY

Díky speciální receptuře lze stěrku aplikovat nejen na cementové podklady, ale například i na povrchy jako je sádrokarton, omítka, dřevo, lamino, kov, anhydrit. Vždy je nutné aby byl povrch zdrsněný. Nepříliš vhodné povrchy jsou obecně hladké plasty.

Pokud dojde k mechanickému poškození povrchu stěrky, vždy záleží na konkrétním charakteru poškození. Obecně platí, že přírodní odstíny se dají opravit snázeji jen lokálně v místě poškození. Opravená místa se ale mohou nepatrně odlišovat. Vždy záleží na zručnosti aplikátora, který opravu provádí, rozsahu poškození a barevném odstínu stěrky.

Vytváření povrchu z dekorativní cementové stěrky Microbond je kreativní činnost, proto je určena spíše lidem s určitou zručností, citem a smyslem pro detail. Pokud se rozhodnete si stěrku aplikovat svépomocí doporučujeme seznámit se nejprve s aplikačním manuálem a před samotnou aplikací si vyhotovit vzorek, kde si vyzkoušíte kompletní skladbu aplikace.

Ano, stěrku je možné použít ve sprchovém koutě. V těchto prostorech je ale nutné zvolit správnou skladbu celého systému. Pro více informací nás kontaktujte na: support@microbond.cz

Ano je to možné. Ačkoliv kombinace anhydritu s cementovými stěrkami není primárně ideální, máme systém který dokáže řešit i tuto aplikaci. Pro více informací nás kontaktujte na: support@microbond.cz

Celková tloušťka aplikace se pohybuje kolem 2-3mm. Obecně lze uvažovat, že každá vrstva stěrky představuje cca 1 mm vrstvu.

Mikrocementová stěrka Microbond je certifikovaná jako podlahová stěrka dle normy ČSN EN 13813. Jedná se tedy o odolný materiál vhodný pro podlahy.  Pokud bychom měli tuto odolnost co nejvíce specifikovat je určitě větší než u tvrdé dřevěné podlahy. 

Jedná se o polymer-cementovou bázi, která se vyznačuje nejen vysokou odolností, ale i neuvěřitelnou přilnavostí na různé typy podkladů. Stěrky je možné použít nejen v obytné oblasti, ale i v oblasti průmyslové. Stěrky je možné použít také v místech namáhaných vodou jako jsou sprchové kouty nebo bazény. Pevnost v tlaku stěrek je až 45 MPa.

Cena realizace je odvislá od mnoha faktorů (velikost plochy, členitost povrchu, zvolený dekor, lokalita aplikace, příprava podkladu, atd.). Každá poptávka se kalkuluje individuálně. Obecně lze říci, že cena kompletní realizace začíná na 1100,- Kč bez DPH za m2. Horní cenová hranice se pohybuje až kolem 4000,- Kč bez DPH za m2 (malé členité plochy). Cena materiálu se pohybuje kolem 500,- Kč bez DPH za m2 při normální skladbě (2 vrstvy stěrky MicroBond + 2-4 vrstvy impregnace).
Stěrky lze probarvovat do široké škály barevných tonů. K probarvování používáme kvalitní italské minerální pigmenty na bázi oxidů kovů. Tyto pigmenty se vyznačují výbornou vydatností a barevnou stálostí. Pomocí vzorníku a mobilní aplikace (ios nebo android) lze získat recepturu pro požadovaný odstín. Pro více informací nás kontaktujte na: support@microbond.cz

Již z názvu společnosti Ecobeton vyplývá respekt k životnímu prostředí. Finální impregnace Gi. Gi. Sealer je nejen odolná, ale i použitelná ve styku s potravinami, proto se používá nejen na impregnaci kuchyňských linek. Zároveň neobsahuje žádné těkavé organické látky a je téměř bez zápachu.

Ano stěrky je možné použít na podlaze s podlahovým vytápěním.

Proces realizace se skládá z několika pracovních kroků s určitými technologickými přestávkami. Obecně lze říci, že na každou vrstvu stěrky je třeba 24 hod. Impregnování je časově náročné 1-2. Dále je nutné počítat s přípravou podkladu a případným broušením či patinováním. Rámcově časová náročnost realizace je cca 2-5 dní.