GLETOVANÁ BETONOVÁ STĚRKA

Gletovaná betonová stěrka

 

Imitace pohledového betonu je v posledních letech stále žádaným dekorem. Dnes si popíšeme postup techniky gletování, která je pro dekor imitaci betonu jedna z doporučovaných.

Co budeme potřebovat?

 

Gletovaná betonová stěrka

Realizace: www.flexcement.cz

 

Postup aplikace

  1. Natažení první vrstvy stěrky Microbond – tuto vrstvu se snažíme natáhnout co nejvíce do hladka. Je dobré použít spíše řidší konzistenci stěrky pro aplikaci první vrstvy. První vrstvu není nutné gletovat, nicméně můžete si gletování vyzkoušet již na první vrstvě.
  2. Natažení druhé vrstvy stěrky Microbond – pro aplikaci této vrstvy je vhodné použít šedou stěrku Microbond v „krémovité“ konzistenci. Opět je žádoucí stěrku natáhnout co nejvíce do hladka.
  3. Zavadnutí cca 30 minut – stěrku necháme cca 30 min. zavadnout
  4. Gletování – po zavadnutí (stěrka by měla být vlhká, ale již na dotek pevná) stěrku opětovně zvlhčíme a začneme uhlazovat benátským hladítkem. Ze stěrky se začne při gletování uvolňovat bílý cementový šlem, který následně na povrchu vytvoří jemné nuance. Při vyvinutí většího tlaku na hladítko mohou na povrchu vznikat i tmavší progletovaná místa.
  5. Broušení – ačkoliv gletování může broušení do jisté míry nahradit, přesto doporučujeme povrch lehce přebrousit
  6. Impregnace Cerbero Base – po zaschnutí stěrky aplikujeme pomocí aplikátoru Shorty jednu vrstvu sealeru Cerbero Base, aplikaci provádíme nepravidelnými tahy
  7. Impregnace Gi. Gi. Sealer nebo Cerbero Sealer – po zaschnutí sealeru Cerbero Base aplikujeme impregnaci Gi. Gi. Sealer nebo Cerbero Sealer – tuto impregnaci aplikujeme rovnoměrnými tahy pomocí aplikátoru Snappy. Počet vrstev Gi. Gi. Sealeru volíme podle požadavku na zaimpregnování stěrky. 

Gletovaná betonová stěrka

Realizace: www.flexcement.cz

 

Imitace pohledového betonu technikou gletování je především vhodná pro aplikaci na stěny. Aplikace je možná i na podlahách, zde ale záleží na konkrétním případu aplikace. V případě aplikování na podlahu je postup obdobný, do stěrky na podlaze se po zavadnutí vkročí a začne se gletovat. Pokud dojde k narušení stěrky, gletováním se povrch opět opraví.

Aplikační video