PATINOVÁNÍ BETONOVÉ STĚRKY MICROBOND

patinovaná betonova stěrka

Patinováním je míněno barevné doladění dekoru, kde je záměrem zvýraznění struktury stěrky. Neslouží k výraznému barevnému přebarvení stěrky. S citem patinovaný povrch působí velice přirozeným dojmem. 

Způsob aplikace patiny

Po vytvrdnutí Microbondu, přebroušení a uschnutí první vrstvy impregnace nastává čas na případné patinování, které provádíme probarvenou tekutinou, která se skládá z vody a impregnace v poměru 1:1 a pigmentu v individuálně zvoleném množství a tónu. 

K aplikaci můžete použít houbu, hadr apod. Patinovací směs opatrně nanášíme houbou a následně vytíráme „do sucha“ utěrkou z mikrovlákna tak, aby na místech, kde chceme zůstalo pigmentu více (zejména hrubší a hlubší místa struktury stěrky) a naopak na hladších místech pigmentované směsi ponecháme méně. 

Pro případ, že někde omylem naneseme pigmentu více, než chceme, je vhodné mít u sebe přichystaný rozprašovač s vodou, kterým můžeme dotyčné místo co nejdříve zvlhčit a patinovací směs před zaschnutím ze stěrky vytřít z povrchu pryč. 

Patinu je dobré aplikovat postupně a povrch nechat před pokračováním patinování vždy proschnout. Po tom, co jsme s výsledkem spokojení, necháme povrch zaschnout a aplikujeme na něj další vrstvy impregnace.